Onderzoeken en ontwikkelen nieuwe leerroutes VMBO-MBO

Onderzoeken en ontwikkelen nieuwe leerroutes VMBO-MBO

Projectleider Bernard Zuidhof

Bernard houdt van duidelijke afspraken én doorlopende leerlijnen die ook écht doorlopen. Maar hij verliest de leerling die net even anders kiest zeker niet uit het oog. 

Wat staat er op zijn to-do-lijst? 

  • Hij zorgt voor een samenwerkingsovereenkomst waarin helder staat wat scholen doen voor jongeren die de doorlopende leerroute niet willen of kunnen afmaken. Geen leerling tussen wal en schip dus. 
  • Daarnaast ontwikkelt hij een geïntegreerd onderwijsprogramma waarbij vmbo en mbo naadloos op elkaar aansluiten. Geen losse eindjes, wel een soepele overstap. 
  • En hij werkt aan een gezamenlijk PTA (Programma van Toetsing en Afsluiting) of OER (Onderwijs- en Examenregeling), zodat er één duidelijk verhaal ligt voor de hele leerroute. 

Kortom: Bernard zorgt dat het systeem meebeweegt met de leerling.

Bij Sterk Techniek Onderwijs ben ik betrokken bij het project waar we ons richten op het initiëren en ontwikkelen van doorlopende leerlijnen. Dit betekent dat we ervoor willen zorgen dat leerlingen van het vmbo een naadloze overgang ervaren naar een beroepsopleiding.

Onderzoeken en ontwikkelen nieuwe leerroutes VMBO-MBO

Bernard Zuidhof

Projectleider bij Sterk Techniek Onderwijs Apeldoorn en omgeving

Projectdetails

Doelgroep

Leerlingen VMBO

Gericht op

Leren en doorleren

Doelstellingen

Ontwikkelen van nieuwe leerroutes die voldoen aan de wens om talent de ruimte te geven om van VMBO naar MBO door te stromen zodanig dat er ook een aansluitingsmogelijkheid ontstaat naar het HBO.

Daarnaast nieuwe leerroutes ontwikkelen die leerlingen de mogelijkheid van een geïntegreerd en gecombineerd traject bieden dat leidt tot een MBO 3/4 diploma met een specifieke technische inhoud gericht op de regionale behoefte, zodat de leerlingen meer kansen hebben op baanzekerheid in de regio.

Het onderzoek en de ontwikkeling van deze toegesneden leerroutes gebeurt in nauwe samenwerking met de betrokken MBO-instellingen en het bedrijfsleven.

Activiteiten
  1. Projectuitvoering.
  2. Nieuwe talentroute onderzoeken en ontwikkelen.
  3. Nieuwe leerroute MBO 3/4 diploma met regionaal gerichte technische inhoud onderzoeken en ontwikkelen.
Beoogde resultaten
  • Een uitgewerkte leerroute (talentroute) voor techniekleerlingen die een mogelijkheid hebben om door te stromen naar het HBO of een MBO-5 opleiding.
  • Een onderzoeksresultaat wat beschrijft aan welke routes MBO 3/4 er behoefte is in de regio, hoe opleidingen daarbij aansluiten en welke competenties voor deze opleidingen nodig zijn.
  • Voor minimaal één leerroute VMBO-MBO 3/4 een inhoudelijk beschrijving van deze nieuwe op-leiding.
  • Op één of meerdere VMBO-scholen starten we met de talentroute en wordt tenminste met 1 nieuwe leerroute MBO 3/4 gestart.